Udržateľnosť

Náš plán pre boj s celosvetovou klimatickou krízou

Vitajte na samom začiatku

Je logické, že výrobca kolies má záujem o životné prostredie. Vyrábame produkt, ktorý ponúka riešenie pre mnohé zložité problémy nášho sveta – dopravné zápchy, verejné zdravie a zmenu klímy. Cyklistika má ale už príliš dlho na základe tohto predpokladu environmentálnu výnimku. Aj výrobky, ktoré znamenajú prínos pre ľudí a planétu, majú určitý vplyv. A práve na tento vplyv sa musíme zamerať.

V roku 2020 sme vypracovali prvý emisný audit, aby sme porozumeli nášmu vplyvu a zostavili plán, ako sa stať uvedomelejším a udržateľnejším globálnym občanom. Tiež vysvetľuje kroky, ktoré sme podnikli pre zníženie našej stopy, podrobne načrtáva naše ciele a vytyčuje našu víziu dosiahnutia zmien.

Toto sú prvé kroky na ceste, ktorú sme odhodlaní dotiahnuť do konca. Budeme publikovať pravidelné správy a aktualizácie nášho vývoja a oznamovať naše poznatky i úspechy, aby sme sa mohli po desiatich rokoch obzrieť a byť hrdí na vývoj.

10. Zníženie závislosti na leteckej doprave

Či už letecká, cestná alebo námorná preprava, naše produkty zanechávajú najväčšiu uhlíkovú stopu. Letecká preprava má 84-krát väčšiu uhlíkovú stopu, než námorná preprava. Spolu s celým zásobovacím reťazcom neustále zlepšujeme náš proces, aby sme do roku 2024 znížili vyťaženosť leteckej prepravy o 75 %.

9. Konsolidovaná preprava predajcom

Poďme sa pozrieť na emisie vytvorené pozemnou prepravou. Naši predajcovia na pevninskej Európe schválili skupinovú transportnú stratégiu, ktorá drasticky znižuje najazdené kilometre pri presúvaní produktu od distribúcie do predajní. Aktuálne pracujeme na globálne konsolidovanej prepravnej stratégii najneskôr v roku 2024.

8. Vyšší podiel energie z obnoviteľných zdrojov

Naša globálna centrála aktuálne využíva mix 60,6 % veternej energie, 33,3 % bioplynu a 6,1 % solárnej energie. Naše distribučné centrum v Kalifornii je 100% zásobované energiou z obnoviteľných zdrojov, naše zariadenie v New Jersey sa chystá tento bod dosiahnuť počas roku 2021. V roku 2023 budú všetky továrne vlastnené Trekom globálne poháňané výhradne energiou z obnoviteľných zdrojov.

7. Zníženie služobných ciest

Služobné cesty predstavujú iba 7 % našich prevádzkových emisií a počas pandémie sme sa naučili, že udržať efektívny biznis je možné aj bez cestovania. V porovnaní s obdobím pred pandémiou sme v roku 2021 znížili cestovanie o 50 % a chceme v tom pokračovať aj ďalej.

6. Vyšší podiel využívania alternatívnych materiálov

Hodláme zohľadňovať princípy cirkulárnej ekonomiky av maximálnej miere využívať recyklované, recyklovateľné, znovu spracovávané či renovované materiály. V súčasnej dobe recyklované či renovované materiály obsahuje už 38 našich výrobkov, a to je iba začiatok.

5. Vytvorenie výrobných závodov bez skládkovania odpadu

V roku 2020 sme pochopili a znížili tvorbu odpadu našimi vlastnými továrňami vo Wisconsine. Aby sme dokázali získané poznatky preniesť do našich distribučných centier, k predajcom a do nášho výrobného závodu v Nemecku, zaviedli sme nové systémy. Cieľom je sa do roku 2024 stať úplne nezávislým na skládkach.

4. Zavedenie a ochrana nových trailov

Viac ľudí na bicykloch znamená, že vo svete bude viac priestoru pre ľudí, aby mali kde jazdiť. Založená v roku 2021, Trek Foundation poskytuje podporu pre rozvoj bikových chodníkov a infraštruktúru pre verejné využitie a ochranu krajiny pred rozvojom.

3. Odstránenie plastového odpadu

V roku 2020 sme začali náš najobľúbenejší model – Marlin – prepravovať v novom balení, ktoré znížilo nerecyklovateľný odpad na polovicu. Tento proces sme rozšírili naprieč naším spektrom kolies a príslušenstvom a počas jediného roku sme znížili podiel plastového odpadu o 196 677 kilogramov.

2. Zlepšenie prístupu k zdieľaniu bicyklov

Od roku 2009, systém BCycle patriaci pod Trek, znížil znečistenie a prepravu zanechávajúcu značnú uhlíkovú stopu, zatiaľ čo poskytol zdravšiu a udržateľnejšiu alternatívu transportu v 35 mestách. Do budúcna sme pripravení tento rast ešte urýchliť.

1. Navýšenie cyklistického zdieľania

Kolesá sú skutočným prostriedkom zmeny a najväčší vplyv, ktorý môžeme mať je najjednoduchšie: naučiť ľudí jazdiť na bicykli. Podporujeme ciele lobujúce za bicykle, poskytujúce ekonomické iniciatívy mestám a jednotlivcom, aby si vybrali udržateľnú formu prepravy a vybudovali lepšiu cyklistickú infraštruktúru.

Aby sme dokázali zmeniť svet, musíme sa snažiť všetci.

Pozrite sa, čo pre to môžete urobiť.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • SKU
  • Rating
  • Price
  • Stock
  • Description
  • Weight
  • Dimensions
  • Additional information
  • Add to cart
Click outside to hide the comparison bar
Compare